Новини
03/05/2018 Нові надходження!
До фонду наукової бібліотеки надійшли видання: 1. Вісті Біосферного заповідника «Асканія-Нова». – 2017. - Т. 19; 2. ...
11/04/2018 Американська делегація завітала до заповідника
В рамках міжнародної співпраці 11 квітня 2018 року в Дослідному господарстві "Асканійське" Інституту зрошуваного землеробства НААН дав м...
Фотогалерея

12.01.2017 Круглий стіл «Заповідники, їх значення у підтримці екологічної рівноваги в природі» Круглий стіл «Заповідники, їх значення у підтримці екологічної рівноваги в природі»
Своєю діяльністю людина все частіше втручається в хід природних процесів. Останнім часом людство почало відчувати величезну кількість проблем, пов’язаних з його впливом на природу і все частіше згадувати про проблеми, пов’язані з екологією і безпекою нашого життя на планеті Земля. Щоб зберегти в первозданному вигляді Землю для майбутніх нащадків, її тваринний і рослинний світ, створено заповідники, парки та природоохоронні зони. Заповідники є найвищою формою охорони природи, а 11 січня вважається Всесвітнім днем заповідників та національних парків. З цієї нагоди у Біосферному заповіднику «Асканія-Нова» відбулося засідання круглого стола«Заповідники, їх значення у підтримці екологічної рівноваги в природі». Співробітники сектора екологічної пропаганди, наукового відділу заповідника, небайдужі жителі селища говорили про те, що заповідні території відіграють величезну роль у збереженні спадщини дикої природи. Заповідник «Асканія-Нова» є першим заповідником, створеним на території нашої країни. Це  науково-дослідна  природоохоронна установа. Тут охороняють і бережуть природні об'єкти, вивчають популяції тварин і рослин, їх динаміку зростання і взаємне існування. Природа – це спадок від наших батьків, який ми маємо передати своїм дітям. І тільки ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов’язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку.