Новини
26/12/2017 Зимові новини!
Взимку на ставках зоопарку «Асканія-Нова» (їх загальна площа понад 13 га) формуються скупчення крижня (від 3700 до 4300 особин) та ог...
22/12/2017 Увага!
22 грудня о 15.00 відбудеться засідання № 10 Вченої ради Біосферного заповідника "Асканія-Нова" ПОРЯДОК ДЕННИЙ: 1. План роб...
Фотогалерея

10.08.2017 Участь у роботі Міжнародного семінару «Вигодовування молодняку диких та домашніх тварин в умовах неволі» Участь у роботі Міжнародного семінару «Вигодовування молодняку диких та домашніх тварин в умовах неволі»

З 3 по 6 серпня 2017 року співробітники лабораторії збереження різноманіття диких тварин Біосферного заповідника «Асканія-Нова» прийняли участь у роботі Міжнародного семінару «Вигодовування молодняку диких та домашніх тварин в умовах неволі», який проходив в рамках заходів приурочених до 35-річчя з дня заснування Рівненського зоопарку загальнодержавного значення. 

У роботі семінару взяли участь 42 представники (директори, заступники директорів, науковці та фахівці з утримання рідкісних видів тварин у неволі) з 12 зоопарків, в тому числі: Чехія – Farma AVIES (Кошице, Чеська Республіка), Польща – Варшавський зоопарк, Україна – Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Біон Тераріум Центр, зоопарки: Вінницький, Київський, Менський, Миколаївський, Рівненський, Одеський, «12 місяців» (с. Демидів, Київська обл.), «Лімпопо» (м. Дрогобич, Львівська обл.).

Під час роботи семінару були заслухані 14 доповідей про результати роботи з утримання, розведення, вирощування, штучного вигодовування диких та свійських тварин, а також випуск тварин у природу. Окрім того, була представлена доповідь інформативного характеру про сучасний стан в роботі Українського товариства зоопарків та акваріумів (УАЗА).

 

Учасники конференції обговорили питання щодо подальшої наукової роботи зі збереження рідкісних та пріоритетних тварин у зоопарках, формування колекцій відповідно до їх специфіки, пріоритетності, ландшафту, регіону, тощо. Були обговорені питання щодо співробітництва між установами, науково-дослідними інститутами, контролюючими державними органами, тощо.

За результатами семінару підготовлений збірник наукових статей та проект резолюції.

 

Під час роботи семінару фахівці нашого зоопарку ознайомилися з методами утримання диких тварин у неволі, облаштуванням та дизайном вольєрів, отримали консультації фахівців з розведення рідкісних видів тварин, заготівлі, приготування, роздачі та згодовування кормів, особливостями поведінки тварин на екскурсійному маршруті Рівненського та Луцького зоопарків.