Новини
03/05/2018 Нові надходження!
До фонду наукової бібліотеки надійшли видання: 1. Вісті Біосферного заповідника «Асканія-Нова». – 2017. - Т. 19; 2. ...
11/04/2018 Американська делегація завітала до заповідника
В рамках міжнародної співпраці 11 квітня 2018 року в Дослідному господарстві "Асканійське" Інституту зрошуваного землеробства НААН дав м...
Фотогалерея

20.10.2017 Всесвітній день журавля! Всесвітній день журавля!

        Щорічно в  заповіднику «Асканія-Нова» відзначається Всесвітній день журавля, що не дивно, адже  через заповідну територію  проходить один з міграційних шляхів сірого журавля, занесеного до Червоної книги України. Частина заповідника – Великий Чапельський під – місце відпочинку і годівлі на довгому шляху  перелітних птахів до теплих країв.  Кілька тижнів можна спостерігати, як журавлі злітаються спочатку родинами, потім тренуються збиратись у великі ключі, кружляючи над селищем. А коли всі готові, вирушають у далеку мандрівку. За результатами обліків, проведених асканійськими науковцями, восени 2009 року чисельність цього виду досягла максимуму – 44 тисячі особин.

       Під час масового скупчення сірих журавлів,  заповідник організовує тематичні екскурсії для школярів селища «Асканія-Нова» та найближчих сіл, а також для юннатів з Херсона, Каховки, Генічеська. Юні орнітологи мають можливість  спостерігати за підготовкою перелітних птахів до відльоту у теплі краї в природних умовах.