Новини
20/07/2018 Увага!
20 липня о 10.00 відбудеться засідання № 6 Вченої ради і засідання № 2 координаційно-методичної ради Біосферного заповідника "А...
10/07/2018 Облік птахів
Науковими співробітниками Біосферного заповідника «Асканія-Нова» та аспірантом Інституту агроекології і природокористування НААН (м....
Фотогалерея

18.12.2017 Увага! Увага!

Зустріч Нового року, в нашому сприйнятті, нерозривно пов’язана з зеленою красунею-ялинкою, прикрашеною новорічними іграшками. Святкові клопоти починаються, як правило, саме з її пошуку. Люди вже так звикли до цього атрибуту новорічного свята, що не замислюються над тим, скільки це коштує природі. Якщо ви, все ж таки, вирішили придбати ялинку, то зробити це треба законним шляхом.

В перший місяць зими проходить Всеукраїнська акція «Збережи ялинку». Акція спрямована не лише на запобігання незаконному вирубуванню зелених красунь, а й на формування відповідної громадської думки, на формування дбайливого ставлення до оточуючого нас середовища.

       Вже традиційно в авангарді захисників тендітних красунь-ялинок виступає  Державна служба охорони Біосферного заповідника «Асканія-Нова». Її працівники разом з активістами цілодобово охороняють насадження хвойних у дендрологічному парку «Асканія-Нова» загальнодержавного значення, проводять роз’яснювальну роботу з групами ризику. Тим, хто схильний до порушення законів, нагадуємо, що самовільна рубка хвойних це дії, що кваліфікуються як правопорушення, за яке передбачено адміністративну відповідальність (ст. 91 Адміністративного кодексу України штраф 1628 грн. за одну штуку), а при істотній шкоді і кримінальну (ст. 246 Кримінального кодексу України штраф від п’ятидесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого).

      Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №541 від 24.07.2013 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» порушнику доведеться сплатити значну суму за спиляне дерево. Тільки від небайдужих людей залежить довголіття зелених красунь.

        Ми щиро вітаємо всіх з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим, бажаємо миру, тепла і затишку вашим родинам.

Зубков Ю.А.

начальник відділу державної служби

охорони ПЗФ України