Новини
20/07/2018 Увага!
20 липня о 10.00 відбудеться засідання № 6 Вченої ради і засідання № 2 координаційно-методичної ради Біосферного заповідника "А...
10/07/2018 Облік птахів
Науковими співробітниками Біосферного заповідника «Асканія-Нова» та аспірантом Інституту агроекології і природокористування НААН (м....
Фотогалерея

14.03.2018 190-річчя заснування селища 190-річчя заснування селища "Асканія-Нова"

У березні 2018 року в Асканії-Нова відзначається 190-річчя заснування селища. Для ознайомлення широкого загалу з історичним минулим цього чарівного куточка Таврії співробітники сектора екологічної пропаганди Біосферного заповідника «Асканія-Нова» підготували для школярів місцевої школи лекції «Історія заснування Асканії-Нова».

На засіданні круглого столу екскурсоводи та слухачі курсів підготовки екскурсоводів говорили про роль перших поселенців у розбудові краю; обмінялися досвідом використання історичних фактів на екскурсійних маршрутах заповідника.

190-річний ювілей з дня заснування ангальтської колонії Асканія-Нова став прекрасним поштовхом для детального вивчення цієї теми. Екскурсовод заповідника учень 10-го класу НВК Асканія-Нова-гімназія Бондарчук Костянтин підготував та захистив науково-дослідницьку роботу «Фердинанд та Генріх Ангальт-Кетенські – засновники Асканії-Нова».

У Науковій бібліотеці заповідника розгорнута виставка літератури «Історія Асканії-Нова крізь призму сучасності», де представлені видання про  історію, наукові здобутки вчених різних часів.

Консультативна підтримка співробітників заповідника надана при розробці Молодіжною радою громади Асканії-Нова проекту для представлення на конкурс «Історія моєї громади: минуле для спільного майбутнього», що проводиться за підтримки Представництва Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні.

Минуле, майбутнє і сьогодення пов'язані між собою. Від багатьох подій минулого залежить те, яким буде сьогодення і майбутнє. Повернутися в минуле не можна, як і не можна його поміняти. Але з минулого можна винести цінний досвід, який допоможе будувати подальше життя. Не варто забувати минуле.