Новини
09/11/2018 Вітаємо з перемогою!
У жовтні 2018 р. на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (м. Київ) спільно з...
02/11/2018 Оголошення!
8 листопада о 10.00 відбудеться засідання № 10 Вченої ради і засідання № 3 координаційно-методичної ради Біосферного заповідника &qu...
Фотогалерея

10.07.2018 Облік птахів Облік птахів

Науковими співробітниками Біосферного заповідника «Асканія-Нова» та аспірантом Інституту агроекології і природокористування НААН (м. Київ) з метою визначення гніздової орнітофауни подових екосистем регіону у червні 2018 року проведено експедицію. Було здійснено огляд ставків Овер’янівського поду (Новотроїцького району Херсонської області) та прилеглих територій, визначено ключові місця гніздування птахів та проведено їх облік.

Облік птахів проводився за загальноприйнятими методами для відкритих біотопів.

Загалом орнітологами зафіксовано гніздування 15 видів птахів. Найбільші колонії встановлені у мартина жовтоногого, крячка чорнодзьобого та шилодзьобки. Серед рідкісних видів зареєстроване гніздування 7 видів.

Також було проведено облік літуючих птахів, які перебували в межах поду. Проаналізовано сучасний стан біотопів та досліджено рослинний покрив території.