Наукова бібліотека Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна НААН заснована у вересні 1998 року, як структурний підрозділ науково-дослідної природоохоронної еколого-освітньої установи міжнародного значення.
За роки існування сформовано різногалузевий фонд, який налічує 15264 примірники (на 01.01.2021 р.) і являє собою зібрання наукової, учбової, довідкової літератури, періодичних видань, іноземної літератури на англійській, польській та інших мовах.
Щорічно до фонду надходить 200-300 документів, передплачується більше 13 найменувань періодичних видань. Обслуговується понад 100 користувачів. В бібліотеці працює один штатний робітник.
Бібліотека заповідника входить до складу Херсонського територіального об’єднання сільськогосподарських бібліотек. Приймає участь у створенні і використанні об’єднаних інформаційних ресурсів. Результат такої співпраці – зведений електронний каталог, що розміщений за адресою: http://ksau.ks.ua:8087
Контакти бібліотеки: тел.: 05538 6-12-86 e—mail: askania.bibl@gmail.com
Шановні науковці заповідника!
Просимо Вас надавати бібліотеці копії наукових робіт, з метою:
— створення бази даних “Наукові праці вчених Біосферного заповідника “Асканія-Нова”;
— для відображення у електронному каталозі бібліотеки заповідника;
— для забезпечення належного інформаційного супроводу наукової діяльності установи.
Запрошуємо до співпраці! Запрошуємо до книгообміну бібліотеки природничого спрямування. Надаємо перелік наукової продукції заповідника. Літературу можна обміняти або придбати за кошти. Деталі за тел.: 05538 6-12-86 Перелік літератури
Новини!
1лютого 2022 року в науковій бібліотеці заповідника пройшла виставка літератури «Великий Чапельський під – водно-болотне угіддя міжнародного значення» присвячена до Всесвітнього Дня охорони водно-болотних угідь. Починаючи з 1996 року, усе людство відзначає 2 лютого річницю підписання та проголошення Рамсарської конвенції.
Це свято нагадує про необхідність розумного використання та охорони водно-болотних угідь. На виставку завітали учні старших класів ОЗ НВК Асканії-Нова-гімназії із вчителями географії та біології. Вони ознайомились із науковою та науково-популярною літературою із фондів бібліотеки, представленою на виставці. Прослухали розповідь бібліотекара про напрями наукових досліджень Біосферного заповідника «Асканія-Нова», про важливу роль водно-болотних угідь у очищенні та накопичені питної води, формуванні певних кліматичних умов та у збереженні біорізноманіття.
Новини! 28 травня 2021 року до наукової бібліотеки заповідника завітали вихованці гуртку «Юні екскурсоводи» КЗ ЦТКТУМ Херсонської обласної ради. Під час зустрічі, учні ознайомились із науково-популярними виданнями «Калейдоскоп асканийської природи» та «Асканія-Нова — поєднання краси таврійських степів і людського генія» , автором яких є Гавриленко В. С. (директор заповідника).
Новини! Завітайте до віртуальної виставки літератури «Минуле заповідника «Асканія-Нова» на сторінках книг». Видання, для виставки, підібрані з метою підвищення обізнаності екскурсоводів стосовно історичного минулого заповідника.
Новини! Запрошуєм відвідати віртуальну виставку «Наукові видання Біосферного заповідника «Асканія-Нова» — джерела наукових знань з питань заповідної справи»
Новини! У лютому на базі наукової бібліотеки заповідника відбулась консультація вихованки гуртку «Юні екскурсоводи» КЗ ЦТКТУМ Херсонської обласної ради, учениці ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназії Горб Анастасії із науковцями установи з метою написання роботи на тему «Великий мандрівник всіх часів і народів» — Микола Пржевальський» в рамках VI Всеукраїнського історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки в XXI століття», секція: Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями.
Новини! 8 жовтня 2020 року відбулась виставка «Друкована продукція заповідника «Асканія-Нова» для учасників курсів підвищення кваліфікації за спеціальністю «Заповідна справа».
Нові надходження! До фонду наукової бібліотеки заповідника у серпні-вересні 2020 року надійшли нові видання: 1. Асканія-Нова. Антологія публікацій та друкованих видань (1845-1945). Том 3: 1926-1927/ упоряд. О. Василюк, Л. Ластікова, В. Пархоменко ; наук. ред. В. Гавриленко. – Київ — Чернівці : Друк Арт, 2020. – 392 с. – (Серія: «Conservation Biology in Ukraine». – Вип. 15); 2. Асканія-Нова. Антологія публікацій та друкованих видань (1845-1945). Том 4: 1928/ упоряд. О. Василюк, Л. Ластікова, В. Пархоменко ; наук. ред. В. Гавриленко. – Київ — Чернівці : Друк Арт, 2020. – 672 с. – (Серія: «Conservation Biology in Ukraine». – Вип. 15). Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись із книгами!
Нові надходження! До фонду наукової бібліотеки заповідника у липні 2020 року надійшло нове видання: Асканія-Нова. Антологія публікацій та друкованих видань (1845-1945). Том 2: 1923-1925/ упоряд. О. Василюк, Л. Ластікова, В. Пархоменко ; наук. ред. В. Гавриленко. – Київ — Чернівці : Друк Арт, 2020. – 544 с. – (Серія: «Conservation Biology in Ukraine». – Вип. 15). З анотацією можна ознайомитись нище.
Нові надходження! До фонду наукової бібліотеки заповідника у червні 2020 року надійшло нове видання: Асканія-Нова. Антологія публікацій та друкованих видань (1845-1945). Том 1: 1845-1922/ упоряд. О. Василюк, Л. Ластікова, В. Пархоменко ; наук. ред. В. Гавриленко. – Київ — Чернівці : Друк Арт, 2019. – 560 с. – (Серія: «Conservation Biology in Ukraine». – Вип. 15)
Анотація: Антологія, яка розпочинає це видання, включає у хронологічному порядку близько 700 публікацій українською, російською, німецькою, французькою та угорською мовами, присвячених «Асканії-Новій» — як заповіднику і як зоопарку. До першого тому вміщено 118 публікацій, датованих з 1845 по 1922 рік включно. Правопис та мова публікацій збережені згідно з оригіналами. Більшість публікацій, зібраних упорядниками, на сьогодні існують лише у 1-2 примірниках і нерідко – лише за межами України. Подібна антологія видається вперше.
Видання започатковане саме 2019 року, оскільки цьогоріч виповнюється 100 років, відтоді як «Асканія-Нова» вперше отримала державний охоронний статус – була оголошена заповідником.
Збірка буде цікавою багатьом дослідникам: професійним природоохоронцям, біологам, історикам, краєзнавцям, бібліографам.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись із виданням!