

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПРАЦІВНИКА ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОЇ СПРАВИ
Для підтримки природно-заповідної справи Указом Президента України від 18 серпня 2009 року № 629/2009 було встановлено професійне свято працівників природно-заповідної справи, яке щорічно відзначається 7 липня.
Заповідна справа нині є найефективнішим методом охорони природи. В Україні налічується близько 8200 об’єктів природно-заповідного фонду, що займають 6,2% території держави, а також частину морської акваторії. Водночас у розвинених країнах Європи заповідні території становлять від 12 до 35% території. Справжня первісна краса нашої природи збережена лише на заповідних територіях завдяки величезним зусиллями подвижників і фанатів охорони природи. 7 липня – це день тих, хто працює попри все на цю вкрай важливу для збереження навколишнього середовища та майбутнього України справу. День 7 липня для професійного свята обрано невипадково, адже на нього припадає свято Івана Купала, присвячене загадковим і чудодійним силам природи, коли нібито з’являється цвіт папороті, що має чарівні властивості.
7 липня в Біосферному заповіднику «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна було відзначено професійне свято. На урочистих зборах трудового колективу працівників заповідника привітав директор В.С. Гавриленко. Одному з кращих науковців – Аліму Францевичу Рубцову – було вручено пам’ятну ювілейну медаль «100 років Національній академії аграрних наук України» (рішення Президії Національної академії аграрних наук України № 7 від 27 травня 2020 року).
Алім Францевич працює у Біосферному заповіднику «Асканія-Нова» з 1984 року на посадах завідуючого лабораторії, старшого наукового співробітника, а зараз обіймає посаду провідного наукового співробітника лабораторії дендрологічного парку.
Алім Францевич має великий досвід роботи у сфері інтродукції деревних рослин, паркознавства та паркового будівництва. Він зробив значний внесок у збереження і збагачення культивованої флори Дендрологічного парку «Асканія-Нова» загальнодержавного значення, відновлення паркових фітоценозів. Ним вперше з часу закладки нової частини парку проведено ботанічну інвентаризацію її насаджень для визначення видового складу та фітоценотичної структури деревостанів і розробки стратегії їх утримання. Підсумками наукових досліджень останніх років є встановлення таксономічного складу колекцій старого і нового арборетумів, складання переліків видів і форм голонасінних та покритонасінних рослин, визначення основних таксаційних характеристик рослин, їх життєвого стану і розробка проектів реконструкції насаджень голонасінних рослин старого арборетуму, насаджень голонасінних рослин нового арборетуму, насаджень покритонасінних рослин старого арборетуму. Вчений опублікував 175 наукових праць. Зичимо Аліму Францевичу подальших наукових звершень і міцного здоров’я.
Колектив Біосферного заповідника щиро вітає працівників установ природно-заповідного фонду та волонтерів-природоохоронців з професійним святом!