«У світі тварин»
Асканійський зоопарк закладено в 70-х роках XIX століття. Активна робота по створенню зоопарку Ф.Е.Фальц-Фейном почалась в 1886 році. Ось вже більше ста років в заповіднику напіввільно живуть звірі та птахи з усіх куточків світу. Зараз в асканійському зоопарку можна зустріти переселенців з Африки та Австралії, Північної та Південної Америк, з Центральної Азії та Далекого Сходу, навіть з Арктики. Колекція зоопарку “Асканія-Нова” представлена 34 видами ссавців, 3 видами безкілевих і 73 видами кілегрудих птахів, які утримуються напіввільно великими групами.
Маршрут зоопарку пролягає через орнітосекцію, де в паркових зарослях розміщені численні вольєри з птахами різних видів – мешканцями різних зон зеленого світу.
Птахи утримуються в неволі (у вольєрах), в паркових зарослях та на водоймах. Гордовито виступають фламінго та журавлі, демонструють свою красу павичі, фазани, гамірливі папуги, домовито метушаться кури: білохохлі, пухові, бентамки, гамбурзькі. У вольєрах для хижих птахів – гриф чорний, степовий орел, лунь, ястреб та ін. А на водоймах чорні та білі лебеді, гуси, качки, казарки.
14 видів птахів з тих, що утримуються в Асканії-Нова, занесені до Червоних книг МСОП, України: фазан свайно, степовий та сірий журавлі, орел степовий, фламінго звичайний, гриф чорний, огар, мандаринка, білощока казарка та ін.
Щороку в зоопарку вирощується більше 800 пташенят 33 видів. Це дає змогу проводити експерименти по збагаченню орнітофауни України.
Секція безкілевих птахів представлена африканським страусом, австралійським ему та американським нанду.
Асканійський зоопарк – найбільший у країні осередок по розведенню безкілевих птахів.
У вольєрах секції копитних розміщені представники непарнокопитних та парнокопитних ссавців: коні, бики, аитилопи, олені – 486 особин 38 видів, підвидів та гібридних форм.
З початку заснування зоопарку перевага надавалась тим видам копитних, які екологічно пов’язані зі степовими та лісостеповими ландшафтами, особливо копитним африканських саван. Ця традиція зберігається в зоопарку і сьогодні. Велика заслуга зоопарку Асканії-Нова ще й у тому, що тут утримуються і розмножуються рідкісні та зникаючі види, занесені в “Червоні книги” МСОП, України.
Заявки на екскурсію організованими групами від 13 до 25 чоловік приймаються
за тел.: (05538) 6-12-86; (099) 656 23 44; (066) 328 39 96